Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Realizované projekty > Projekt Vzdělávací programy a kampaně prevence poruch příjmu potravy ve třech krajích ČR

Projekt Vzdělávací programy a kampaně prevence poruch příjmu potravy ve třech krajích ČRNapsal Spáčilová Libuše :: [5. 10. 2016 19:51]
 

NAŠE ŠKOLA SE ÚČASTNÍ PROJEKTU „VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY A KAMPANĚ PREVENCE PORUCH PŘÍJMU POTRAVY VE TŘECH KRAJÍCH ČR“ VE SPOLUPRÁCI S OLOMOUCKÝM SDRUŽENÍM D, z.ú.

Květen 2015 – duben 2017

Děti z druhého stupně budou v rámci projektu seznámeny se stránkami www.jsemkdojsem.cz, na kterých mohou najít informace o problematice poruch příjmu potravy, příběhy lidí, kterých se tento problém dotkl, základní pravidla zdravého způsobu života a slovníček pojmů spojených s poruchami příjmu potravy. Nejdůležitějším obsahem stránek je ovšem aktuální seznam odborných pracovišť, nízkoprahových center a linek bezpečí, kam se mohou ti, kteří potřebují s problémem anorexie, bulimie či dalších poruch příjmu potravy sami pomoci nebo pomoci druhým.

Dvě vybrané třídy starších žáků také projdou interaktivním vzdělávacím preventivním programem  „Jsem,kdo jsem!“, ve kterém budou mít možnost vyzkoušet si nanečisto možnosti řešení problematických modelových situací týkajících se poruch příjmu potravy a problémy s tím souvisejícími  např. příčiny vzniku nemoci, rozpoznání příznaků, prevence nemoci, zdravé sebepřijetí, pomoc druhému apod. Vše bude dětem předáno přes příběhy vrstevníků, do nichž mohou jako aktéři sami vstupovat a spolu s hlavními hrdiny řešit nanečisto situace, do kterých se dostali, učit se pomoci jim a nacházet preventivní opatření.

Z dětí, jež se programu zúčastnily, vybereme ve spolupráci s lektory programu několik dobrovolníků, kteří uskuteční informační kampaň mezi žáky 6. - 9. tříd. Díky kampani se pak myšlenka projektu rozšíří do povědomí celého 2. stupně.

Program navazuje na minimální preventivní program naší školy a vhodně tak doplňuje základní strategie školy zajišťující prevenci rizikového chování žáků.

Navštivte webové stránky
www.jsemkdojsem.czawww.sdruzenid.cz!

Sledujte video k projektu:

https://youtu.be/R4qyW4z8CzMProgram je financován prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví ČR a programu Iniciativy v oblasti veřejného zdraví (CZ11) z Norských fondů.

www.norwaygrants.com ,www.norwaygrants.cz

Podpořeno grantem z Norska

Supported by grant from Norway

 

jsem_kdo_jsem-logo-horizontalni-modra.jpg

image-0001pl1.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů